CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı
Mak.Müh. Alper Turna

İstanbul yolunda büyük buluşma…

767 Görüntülenme

Mersin’den İstanbul’a dayanışma

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Alper Turna, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun tanıtım toplantısına katıldı. Turna, toplantı sonunda Ekrem İmamoğlu ve ailesiyle görüşüp sohbet etti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu için tanıtım toplantısı düzenledi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, yaptığı konuşmada, tarihi bir yolculuğa başladıklarını ve bu tarihi yolculuğun sonunda zafere ulaşacaklarını dile getirdi.  Çıktıkları yolculuğun sonunda İstanbulluların kazanacağını vurgulayan İmamoğlu, adaylığını onurlu bir görev olarak gördüğünü ve bundan dolayı CHP İstanbul il ve ilçe örgütlerine, ilçe belediye başkanlarına, parti yöneticilerine ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

‘Şehir genç, dinamik yeni nesil tarafından yönetilebilir’

İstanbul’un geleceği için yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini belirten Ekrem İmamoğlu, “Bu şehir ancak, genç, dinamik, yeni nesil bir yönetici tarafından yönetilebilir. Ben İstanbul’u yeniden küresel iddia sahibi bir marka kent haline getirmek için adayım. İstanbulluların mutlu ve özgür olmaları için adayım. İstanbul’un ekonomisini büyütmek, iş olanakları yaratmak ve gençlerin yeniden umudu haline getirmek için adayım. İstanbul’u yaşanılır bir çevreye kavuşturmak, dünyanın yetenekli insanlarını ve kalıcı yatırımları çekecek bir cazibe merkezi yapmak için adayım.” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ise konuşmasında Ekrem İmamoğlu’nu Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterme kararının sıradan bir karar olmadığını aktardı. Aday adaylarının da son derece değerli olduğunu ve onlara da şükran borçlu olduklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Sonuçta bir kişi için karar vereceksiniz. O nedenle aday adaylarımızı da yürekten kutluyor, onlara da hepinizin huzurunda selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, bütün belediye başkanlarından göreve geldiklerinde tüm beldeye ayrım yapmadan hizmet vermelerini istediklerini aktardı. Kılıçdaroğlu, “Sana oy versin, vermesin. Kentin bütün nimetlerinden herkes yararlanmalı ama pozitif ayrımcılığı yoksul mahallelere daha fazla yapacaksın. Yoksul mahallelerde oturan anne de çocuğunu güven içinde bırakacağı bir kreşi tercih eder. Bütün bunların hepsi yapılacaktır. İkinci istediğimiz bir şey daha var. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Bunu da zaten Ekrem İmamoğlu yapıyor.” diye konuştu.

Yerel yönetimlerde çoğu ilk projeleri başlatan bir gelenekten geldiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun 5 yıl içinde İstanbul’da tarih yazacağına inandığını vurguladı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun tanıtım toplantısına katılan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Alper Turna, toplantı sonunda Ekrem İmamoğlu ve ailesiyle bir araya gelerek sohbet etti.

Turna, “Tanıtım toplantısı sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve değerli ailesi ile beraber keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Böylesine büyük bir günde bir arada olmaktan onur ve gurur duydum. Yolumuz açık olsun. Sevgili İmamoğlu’na çıktığı yolda başarılar diliyorum” dedi.

Bunu Paylaş