CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı
Mak.Müh. Alper Turna

CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYI ALPER TURNA : SEÇMEN YENİ BİR YÜZ İSTİYOR

656 Görüntülenme

-CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Alper Turna, gazetemiz Güney’i ziyaret ederek seçim çalışmalarını ve gündemdeki konuları değerlendirdi.

Çalışmaları kapsamında Mersin’in batısındaki tüm ilçeleri dolaştıklarını, son 1 haftadır da Tarsus ve Çamlıyayla’da temaslarda bulunduklarını söyleyen Alper Turna, “Şu an çok ciddi, güzel tepkiler alıyoruz. Ekiplerimiz şu anda Toroslar’da. Ekiplerimizi peşimizde gezdirmiyoruz. Biz bir ilçeye giderken, ekiplerimiz de farklı bir ilçeye gidiyor. Gençlerden oluşan, hızlı iletişim kurabilen bir ekibimiz var. Çalışma yaptıkları yerde vatandaş ‘Alper Turna kimdir, ne iş yapar’ diye sorarsa ekipteki arkadaşlarımız hemen telefonla beni arıyor, vatandaşımızla bizzat ben görüşüyorum. Hal hatır ediyorum, sorularını yanıtlıyorum.  Partimizin emeğini çeken kadınlar ve gençler. Ben de gençlerin yoğun olduğu bir ekiple çalışıyorum. Benim de yaşım genç. Yaşımızın genç olduğunu ama Mersin’i taşıyacak aday olduğumu, başkan seçilmem durumumda Mersin’i en iyi şekilde yönetebileceğimi insanlara anlatıyorum. Temas ettiğimiz insanların bu noktada güven duyduğunu görüyoruz” dedi.

 

‘SİYASETTE ALT KİMLİK VE MEZHEP KONUŞULMAZ’

 

Seçim çalışmaları sırasında kendisini anlatıp tanıttığını, kesinlikle, alt kimlik, mezhep, memleket konularına girmediklerini ifade eden Turna, “Siyasette bunları konuşmayı doğru bulmuyorum. Siyaset alt kimlikle, mezheple yapılmaz. Biz bunlara girmiyoruz. Mersin için yapacaklarımızı, hedeflerimizi anlatıyoruz” diye konuştu.

 

‘ADAY BELİRLENİRKEN 2 KRİTER ÖNEMLİ’

 

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı sayısının 12 olduğunu kaydeden Alper Turna, sözlerini şöyle sürdürdü:  “CHP’den 12 kişi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. Hepsi birbirinden değerli partililerimiz. Genel merkezimiz bu 12 isimden kimi atarsa atasın ben inanıyorum ki partimiz seçimi kazanacaktır. Ama burada dikkat edilmesi gereken 2 faktör var. Birincisi, artı bir oy getirecek aday kimse onun atanması gerekir. İkincisi, Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak arkadaşımız en az 10 yılı yani 2 dönemi kaldırabilecek, tamamlayabilecek güçte, enerjide ve donanımda olmalı. 12 aday adayımızdan hangisi atanırsa atansın seçimi kazanacaktır, partimiz kazanacaktır, bu kesin. Ama bunun yanı sıra sözünü ettiğim o 2 kriter de gözönüne alınmalı. 12 değerli aday adayımız yanlış anlamasın, sokaktaki seçmen de, bizim partililerimiz de şöyle diyor: Biz artık yeni yüz görmek istiyoruz. Bu yeni yüz demek ille de genç olması değil. Bu yeni yüz ille de genç olması anlamında değil.  65 yaşında biri de yeni yüz olabilir. Ama vatandaş diyor ki hem yeni yüz olursa, hem genç olursa süper olur. Sokaktaki insanın görüşü bu. Ben de seçmenin karşısına yeni bir yüz, genç bir yüz olarak çıkıyorum.  Kabul gördüğümü düşünüyorum.”

 

‘MARKA KENT İÇİN PROJELER HAZIRLADIK’

 

Kesin adaylıkların açıklanmasının Aralık ayı sonunu bulacağını belirten Alper Turna, “Bence de böylesi daha uygun. Erkenden karar vermek doğru olmazdı. Vatandaşın ne istediğini anlamak lazım. Onun için 12 aday adayımız Aralık ayı sonuna kadar sahada koşturursa daha iyi olur. Hem vatandaşın ne istediği görülmüş olur hem de aday adayları bir zemin oluşturmuş olur. Biz de bu çalışma sürecinde Mersin’i marka kent, dünya kenti yapacağına inandığımız projeler hazırladık. Ama bunlar Alper Turna projeleri değil. Bunlar CHP projeleri. Parti genel merkezimiz aday olarak kimi atarsa atasın elbette arkasında duracağız ve bu projeleri adayımızın, partimizin emrine sunacağız” dedi.

 

‘KOCAMAZ’I PARTİ TABANI KABUL ETMEZ’

 

Alper Turna, MHP’nin aday göstermediği Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile ilgili söylentileri de şöyle değerlendirdi: “Burhanettin Kocamaz’ın CHP ve İyi Parti’nin ortak adayı olacağı haberi aslında bir kamuoyu yoklamasıydı. Halk ne diyecek, taban ne diyecek diye görmek istediler belki. Ama bu araştırma sonucunda sınıfta kaldı. Tutmayacağı görüldü. Böyle bir şeyi parti tabanımızın kabul etmesi mümkün değil.”

Bunu Paylaş