CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı
Mak.Müh. Alper Turna

CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYI ALPER TURNA : HALK CHP’DEN YENİ, DİNAMİK BİR YÜZ İSTİYOR

708 Görüntülenme

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı makine mühendisi Alper Turna, gazetemizi ziyaret ederek, sorularımızı yanıtladı.

Büyükşehir belediye başkan adayının belirlenmesi sürecine ilişkin sorularımıza; CHP’nin Mersinde en az 3 dönem başkanlık yapabilecek bir isim ile yoluna devam etmesi gerektiğini dile getiren Turna, “Gelecek 15 yılı planlayabilecek, yönetebilecek bir başkan adayına ihtiyacı var” dedi.

Bu noktada genel merkezin gerek anketler gerek saha çalışmaları ve gerekse de raporlar ile tabanın sesine kulak vermek için titiz bir çalışma yürüttüğünü vurgulayan Turna, objektif bir aday belirleme süreci yaşandığını kaydetti.

Turna, “Partimizin bugün 12 tane birbirinden değerli aday adayı mevcuttur. Hangi aday adayı gösterilirse gösterilirsin partimizin bu seçimden zaferle çıkacaktır. Ancak burada önemli olan partimize bir oy fazla kazandıracak, kentin gelecek 15 yılını yönetebilecek bir adayın seçilmesidir. 31 Mart seçimlerinde koltuğa oturacak belediye başkanı bu kentte 5 yıl değil, 15 yıl yöneticilik yapacak birisi olmalı. Bu nedenle parti tabanının da, halkın beklentisi de yeni bir yüzdür. Gittiğimiz her yerde karşımıza çıkan talep; dinamik, enerjik, yeni bir bakış açısına sahip bir aday isteğidir. Artık halk; geçmişte görev yapmış isimlere teşekkür ederek, marka olacak, örnek gösterilecek bir Mersin için dinamik bir isim, güçlü; kadrolar istiyor” dedi.

Projelerine ilişkin de bilgiler veren Turna, yaşanabilir bir Mersin için göreve talip olduğunun altını çizerek, kentin sorunlarına çözüm üretecek, geleceğe taşıyacak ve markalaşmasını sağlayacak işler ile göreve talip olduğunu aktardı. Alper Turna, “Seçilemediğim takdirde projelerim partimin emrindedir” demeyi de ihmal etmedi.

Bunu Paylaş